CSIDC Results 2015

2015 CT Shoreline Irish Dance Championships
Preliminary Boys and Girls Under 8
Place Dancer School
1 Lauren Cullinan Scoil Rince Saoirse
2 Kassidy McGee Scoil Rince Saoirse
3 Chloe Stowe Hansen-Keohane
4 Tierney Coen Scoil Rince Saoirse
Preliminary Boys and Girls Under 9
Place Dancer School
1 Emilee Lowry Broesler
2 Olannah Fikes Doherty Petri
3 Audrey McElhatton O’Rourke
4 Alexa Greenwood Rince Na Sonas
5 Isabella McDonnell Forbes
6 Reagan George Sullivan-Stewart
Preliminary Boys and Girls Under 10
Place Dancer School
1 Isabelle Zeiger Broesler
2 Riley Iasiello O’Rourke
3 Langley Phillips Farrell
4 Olivia Raff Hooley
5 Sophia Turpin Santacroce
Preliminary Boys and Girls Under 11
Place Dancer School
1 Rachael Reynolds Dunleavy Shaffer
2 Erin Hieb Verlin
3 Gillian Gray Milewski Gray
4 Molly Humphrey McInerney
5 Mairead Gallagher Dunleavy Shaffer
6 Anna Wyndham McInerney
7 Piper Normand Shamrock
Preliminary Boys and Girls Under 12
Place Dancer School
1 Olivia Tingley-Kelley Broesler
2 Ciara Chan Heavey-Quinn
3 Sadie Davis Dunleavy Shaffer
4 Ainsley Clinton An Clar
5 Maeve Wiser McInerney
6 Isabelle Kellezi O’Rourke
7 Aislinn Kelley Forbes
8 Kailey Hall Murray
9 Alexa Iassogna Lenihan
10 Sigrid Hiser McInerney
Preliminary Boys and Girls Under 13
Place Dancer School
1 Claire Finnegan Broesler
2 Alexa Barrett Pender-Keady
3 Cassandra Tomczak Harney
4 Kassandra Savoie Short
5 McKayla Hartman Murray
6 Anna Bonaiuto Griffith
7 Brianna McCarron Smith-Houlihan
8 Margaret Nolan Lenihan
9 Molly Yourell Gray
10 Allison LeStrange Young School NY
11 Carleigh Motycka Griffith
Preliminary Boys and Girls Under 14
Place Dancer School
1 Mairead Fee Broesler
2 Caitlyn Murphy Broesler
3 Chloe Davis Dunleavy Shaffer
4 Maggie Gralinski Gallagher
5 Sara Gaudieri Young School
6 Kyra Caffrey Broesler
7 Lucinda Nevils Inishfree
8 Molly Sullivan Johnston
9 Danielle Poole O’Grady-Quinlan
10 Meaghan Clougherty Murray
11 Caroline King Gallagher
12 Erin Connolly McElligott
13 Liliana Capparelli Doherty Petri
14 Kelly Frost McDonald School
15 Ashley Ohstrom McDonald School
16 Grace Kelly Johnston
Preliminary Boys and Girls Under 15
Place Dancer School
1 Emma Condon Murray
2 Colleen Anne Fullam Francis Academy
3 Finula Milici Sheeaun Academy
4 Erin Fitzgerald Broesler
5 MaryKate McMahon Hagen-Kavanagh
6 Meghan Vander Woude Murray
7 Amelia Rozear Lenihan
8 Blaine Keevern Boland
9 Annmarie Gruttadauro Young School
10 Liam Presser Boland
Preliminary Boys and Girls Under 16
Place Dancer School
1 Emma Kroll Broesler
2 Erin McMahon Hagen-Kavanagh
3 Erika Mayette Roisin Academy
4 Marleah Dentes McDonald School
5 Kelly Lavin Doherty Petri
6 T Gianna Rose Fleming Curran
6 T Madelyn Cleary Dunleavy Shaffer
Preliminary Men & Ladies 16 & Over
Place Dancer School
1 Allie Donahue McInerney
2 Stephanie Varga Murray
3 Molly Atzbach Golden Harp
4 Erin Shields McInerney
5 Erin Bolan DeNogla
6 Sarah Hamilton Johnston
7 Melissa Donohoe Brady-Kenny-O’Brien
8 Kaitlyn Wilson Sullivan
9 Katie Lavin Doherty Petri
10 Maeve O’Brien Brady-Kenny-O’Brien
11 Gregg Ong Kelly-Oster
12 Colleen Magowan Johnston
13 T Caroline Conroy Harney
13 T Hope Renner Lynn-O’Grady Quinlan-Connick
Open Champion Girls Under 9
Place Dancer School
1 Ciara Cromie Schade
Open Champion Girls Under 10
Place Dancer School
1 Brigid O’Connor Murray
2 Molly Geoghegan Harney
3 Grace McClay O’Rourke
4 Sierra Lignos Murray
5 T Katelyn Maguire Scoil Rince Naomh Attracta)
5 T Charlotte McDaniel Murray
Open Champion Girls Under 11
Place Dancer School
1 Ailish Cromie Schade
2 Kaitlin Skinner Harney
3 Piper Doyle Sheeaun Academy
Open Champion Girls Under 12
Place Dancer School
1 Arianna Mazur Murray
2 Meghan Rose Farrell Broesler
3 Rachel Tuccinardi Lynn
4 Sophia Hatch Johnston
5 Maggie Krein Murray
6 Julia Denys Lynn-O’Grady Quinlan-Connick
Open Champion Girls Under 13
Place Dancer School
1 Olivia Lenk Murray
2 Abigail Bradley Bell
3 Emily Grace Kelly-Oster
4 Audrey Malila Murray
5 Amy Ackaway Marie Moore
6 Aine McIntyre Johnston
Open Champion Girls Under 14
Place Dancer School
1 Ciara Bloomberg Goulding
2 Sadie Bucknam Murray
3 Molly Simmons Goulding
4 T Zenaida McKinney Scoil Rince Naomh Attracta
4 T Ceara Kelly Murray
5 Brynn Golden Dunleavy Shaffer
Open Champion Girls Under 15
Place Dancer School
1 Jolie Preece Murray
2 Claire Goode Broesler
3 Shannon Fogarty (Harney
4 Riley Cronin Lynn-O’Grady Quinlan-Connick
Open Champion Girls Under 16
Place Dancer School
1 Miya Stefanick Broesler
2 Paidin Wilson Forbes
3 Clare Murray MacRitchie Murray
4 Kendall Grace Woodcock Dunleavy Shaffer
5 Mackenzie Murray Curran
6 Gianna Cheeseman Broesler
7 Skylar Jenks Young School
8 Kierica McPherson Pender-Keady
9 Cassie McKiernan Gray
10 Grace McCaffery Forbes
Open Champion Girls Under 17
Place Dancer School
1 Kaela Gray Milewski Gray
2 Kate Babcock Murray
3 Ella Campfield Murray
4 Caitlin Lynch McInerney
5 Leah Cook Nevin
6 Margaret Hanley Dunleavy Shaffer
Open Champion Girls Under 18
Place Dancer School
1 Jennifer Mancini Murray
2 Haley Johnson Dunleavy Shaffer
3 Hailey Payea Broesler
4 Gillian Kenney Murray
5 Mairead Dougherty Dunleavy Shaffer
Open Champion Ladies 18 and Over
Place Dancer School
1 Ceili Riccio Murray
2 Erin Duffy Lenihan
3 Emily Stewart Scoil Rince Naomh Attracta
4 Siobhan O’Neill Murray
5 Ana Gallotto Forbes
6 Lauren Beadle Pender-Keady
7 Julia O’Leary An Rince Mor
Open Champion Boys Under 14
Place Dancer School
1 Jayden Walker Young School
2 Ian Reilly Bracken
3 Jack Puluka Lynn
Open Champion Boys Under 16
Place Dancer School
1 Eamon Reagan Inishfree
2 Aodhan Dougherty Dunleavy Shaffer
Open Champion Men 16 & Over
Place Dancer School
1 Matthew Dougherty Inishfree
2 Martin Bradshaw Heavey-Quinn
3 Conor Reagan Inishfree
4 Gavin Immer Lenihan